Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partiden Aday Adayı
AK Partiden Aday Adayı
Polat 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Ergani Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladı.
08.10.2013 / 17:32:27    

POLAT “ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI”

30 Mart 2014 Yerel Seçimlere az bir zaman kala partilerin aday adayları da birer birer  ortaya çıkmaya başladı.
Ergani Şölen Beldesinde  4.5 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüten  AK Partili Abas Polat  30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi  Ergani Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladı.
Ergani Söz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zülküf Aydın'ı ziyaret eden Şölen Belde Belediyesi Başkanı Abas Polat  Doğruluk ve dürüstlüğünden asla ödün vermeyeceğini  belirterek Belediye Başkanlık döneminde  tecrübeleri dahilinde çok güzel projeler üreteceğini söyledi.

Adalet  ve Kalkınma Partisi Şölen  Belde Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Polat

Ergani’de  yaşaması ve görev yapması nedeniyle sorunları iyi bildiğinin altını çizerek şunları söyledi: "Ergani’de  ve daha sonra Şölen Beldesinde  bulunduğum belediye hizmetlerinde belediyecilik ve Belediyecilik çalışma konusunda tecrübe kazandım. Daha önceden ticaretle uğraştığım için Ergani’yi ve köylerinin çoğunu karış karış biliyorum. Belediyecilik tecrübelerimle, Ergani halkının ve köylüsünün ne gibi ihtiyaçları olduğunu, ne tür hizmetler beklediğini çok iyi biliyorum. Bu tecrübelerimle Ergani’ye  hizmet etmek için Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Başkanlığına talibim. Büyükşehir Yasası Ergani  ve köyler için  büyük bir şans. Ergani halkı bu şansı iyi değerlendirmek durumunda. Ergani  Belediyesi işin ehli olmayan kişilerin eline geçmesi halinde 20-30  yılını kaybetme riski var. Fakat Erganili seçmenin inanıyorum ki  böyle bir lüksü yok Ergani halkı iyi olanı ve layık olanı seçecektir.. Bana görev verilirse ve kazanırsam, Ergani Belediyesi'ni en iyi şekilde yönetip, Erganinin  gelecek yıllarını planlayacak bir kadro ve yeni projelerle ile halkımıza hizmet etmek istiyorum" dedi.

Abas Polat Kimdir?

1971 YILINDA Ergani’de doğan Polat ilk,orta ve lise öğrenimini Erganide Yüksek okulu ise Dicle Üniversitesi Ergani Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümünde tamamladı.Uzun yıllar ticaretle uğraşan Polat 2009 yılı yerel seçimlerinde Saadet Partisinden Şölen Belde Belediye Başkanlığına seçildi.Evli ve 5 çocuk babası olan Abas Polat halen Adalet ve Kalkınma Partisinden Şölen Belde Başkanlık görevini sürdürmektedir.

 

Okunma Sayısı : 4257
ergani söz logo

YAZARLARIMIZ
Üye Girişi
Gözde avm
    ANKET
Sizce Gençliğin Bozulma Sebepleri Nelerdir?
Uyuşturucu - (210)
İlgisizlik - (146)
Okumamak - (84)
İşsizlik - (276)
Internet Kafeler - (91)
Bahis Oyunları - (72)
Kendi Başına Buyruk - (67)