Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP den İlk Aday Adayı
AKP den İlk Aday Adayı
İş Adamı Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisinden Ergani Belediye Başkan Aday Adayı olacağını açıkladı.
14.08.2013 / 15:55:42    

AK PARTİDEN  İLK ADAY DAYI

Adalet ve Kalkınma Partisi Eski Ergani Yönetim Kurulu Üyesi,Ak Parti Diyarbakır İl Yönetim Kurulu Üyesi  ve İstanbul Kartal Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi,iş adamı Abdulkadir Yıldırım Ergani Söz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Zülküf Aydın’ı ziyaret etti.Yıldırım 29 Mart 2014 te yapılacak Yerel Seçimlerin ülkenin olduğu kadar Ergani içinde çok önem arz ettiğini belirterek Genel Merkez ve Değerli büyüklerimizin takdir görmesi , şartlar ve imkanların el vermesi durumunda,Erganili hemşerilerimizin takdiri ile  Adalet ve Kalkınma Partisinden Ergani Belediye Başkan Aday Adayı olacağını açıkladı.

Çözüm sürecine değinen İş Adamı Abdulkadir Yıldırım “İçinde bulunduğumuz bu günlerde yıllarca özlemini çektiğimiz kardeşlik ve barış umutlarının en doruk noktada olduğunu görmek bizleri çok mutlu etmekte. Farklılıklarımızın ülkemizin zenginliği olduğu ve artık barış içinde kardeşçe ve hiç kimsenin hiç kimseye nefretle bakmaması gereken, asıl olan yaratılanı yaratandan ötürü sevmek olgusunun hakim olması her zaman gönlümüzün isteğidir. Annelerin göz yaşlarının dindiği, rengi,dili ve kültürü ne olursa olsun bütün dökülen gözyaşlarının aynı renkte aktığı ve artık bu akan gözyaşlarının dinmesi ve annelerin yüreklerinin yanmadığı günlerinin özlemleri içimizde bir çığ gibi büyüyor.

İşte bu özlemlerle Sayın Başbakanımızın başlattığı bu barış meşalesine herkesin katkılarını ortaya koyması çok önemli,bölge milletvekillerimizin de barış ve kardeşlik meşalesinin sönmemesi için girişimleri ve söylemleri umutlarımızı daha da arttırmakta.İnşallah artık barışın dilinin konuşulmaya başlandığı bu günlerde barışın tohumlarının yeşertilmeye çalışıldığı bu günlerde,önümüzdeki günlerde barışın yeşeren çiçekleri ile ülkemizin her tarafı renga  renk  olur ve artık acıların yerini mutluluklara ve sevinçlere bıraktığını görür ve yaşarız. Ben bu duygularla sürece katkı sağlayan herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım “  dedi. 

Abdülkadir Yıldırım Kimdir?

1976 Doğumlu olup İlk-orta ve lise öğrenimini Ergani de tamamladı.

1994 yılında Ergani İmam Hatip lisesinden mezun oldu.

2001-2002 yılları arası Ergani de imamlık  2001-2004 yılları arası Ak parti Ergani kurucu üyesi ve ilçe başkan yardımcısı. 

2004-2007 Ak parti Diyarbakır il yönetim kurulu üyesi.

2003-2005 yılları arası Ergani İmam Hatip Lisesi Mezunları Dernek Başkanlığı.

2008-2012 İstanbul Kartal Ak Parti Yönetim kurulu üyeliği                           

 

Okunma Sayısı : 3231
ergani söz logo

YAZARLARIMIZ
Üye Girişi
Mezopotamya Tıp
    ANKET
Sizce Gençliğin Bozulma Sebepleri Nelerdir?
Uyuşturucu - (210)
İlgisizlik - (145)
Okumamak - (84)
İşsizlik - (274)
Internet Kafeler - (90)
Bahis Oyunları - (72)
Kendi Başına Buyruk - (67)