Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doç.Dr.Murat İnal Ergani'de
Doç.Dr.Murat İnal Ergani'de
Doç. Dr. Mehmet Murat İnal, Oxford gibi dünyanın sayılı üniversitelerinden
10.12.2009 / 16:50:41    

DOÇ.DR.MURAT İNAL ERGANİ'DE
Doç. Dr. Mehmet Murat İnal, Oxford gibi dünyanın sayılı üniversitelerinden birisinin teklifini reddederek Ergani Özel Dünya Tıp Merkezinde hizmet etmeye başladı.

 

Amerikan biyografi enstitüsü’nün 21.yüzyılın en değerli beyinleri ödülünün sahibi olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Doç. Dr. Mehmet Murat İnal, Oxford gibi dünyanın sayılı üniversitelerinden birinin teklifini reddederek, memleketi Diyarbakır’da çalışmayı tercih etti. ABD’nin Louisville üniversitesi ile birleşik Arap emirliği’nden de teklif alan Doç. Dr. İnal’ın  kararında en büyük etken ise anne babasının telkinleri olmuş…

 
Uluslar arası kongrelere konuşmacı olarak çağırılan Doç. Dr. Mehmet Murat İnal, buralardaki konuşmaları ve çalışmaları ile ABD’ li uzmanların dikkatini çekti. Hollanda merkezli uluslar arası bir araştırmanın fikir Babalığını’da yapan Dr. İnal doğum ve kadın hastalıkları konulu çalışmalarıyla Amerikan Biyografi enstitüsü’nün 21. yüzyılın en değerli beyinleri ödülüne layık görüldü.

Bilgisayar mühendisi olmak istediğini ancak ailesinin arzusu üzerine son tercih yaptığı Hacettepe üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni kazandığını anlatan Dr. İnal şunları anlattı;

 
Oxford’un  teklifi çok cazip geldi, hemen geri çevirmedim. Diyarbakır’daki anne ve Babama’da danıştım ama onlar gitmemi istemediler beni en çok buraya gelmemi istedi babamın, “oğlum sen buraların ekmeğini yedin borcunu öde” demesi oldu bu bir tür mecburi hizmet olarak görüyorum güneydoğuda ciddi doktor sıkıntısı olduğunu kaydeden Dr. İnal, amacım bölgede branşımdaki bütün hastaların tedavisini Diyarbakır’da yapmak bölgenin jinekolojik kanser istatistiklerini ve bazı tedavi yaklaşımlarını da kısa sürede oluşturacağız” diye konuştu.  

Doç.Dr  Murat İnal 1970 Çınar doğumlu  Hacettepe Üniversitesi Mezunu

Okunma Sayısı : 9648
ergani söz logo

YAZARLARIMIZ
Üye Girişi
Gözde avm
    ANKET
Sizce Gençliğin Bozulma Sebepleri Nelerdir?
Uyuşturucu - (212)
İlgisizlik - (146)
Okumamak - (84)
İşsizlik - (278)
Internet Kafeler - (91)
Bahis Oyunları - (72)
Kendi Başına Buyruk - (67)